Jdi na obsah Jdi na menu

8. kolo ČP - Milovice, 11.4.2014

30. 7. 2015

Již po třiadvacáté se Český pohár ve stolním táhlovém hokeji Stiga hrál v Milovicích, známých v poslední době jako nejrychleji se rozrůstající „pražské předměstí“. Klub Stiga HC Benátky tentokrát vzbudil negativní pozornost účastníků nízkým početním zastoupením, protože z různých zdravotních, rodinných, studijních a osobních důvodů chybělo mnoho stálých účastníků. Zůstala pouhá čtveřice, která tak mezi sebou bojovala o 3 místa do klubového součtu. Startovní pole čítalo 52 účastníků a tak se dopoledne hrály jen 3 základní skupiny. Doufali jsme v postup Roberta Ježe do elitní A-skupiny, ale ten uznal výjimečnou sílu soupeřů a ve vyrovnaném středu tabulky 2. skupiny mohl být nakonec rád za postup do Béčka. Ani tam se mu však nedařilo podle představ a skončil až 40., když od posledního místa ve skupině ho dělilo jen pár gólů. Zbylá trojice v Céčku bojovala jen o čest. Nejlépe dopadl Jindřich Petr, kterému se podařilo skupinu vyhrát a vyrovnat tak 43. příčku z Pelhřimova, poslední body pro 9. klub turnaje asi prvně v kariéře přidal tělesně hendikepovaný Milan Zeman (48.), který o tom rozhodl vítězstvím 4:3 nad Barborou Petrovou (49.)! Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po 4. místě v základní skupině obsadil v Áčku 3. místo; v osmifinále vyřadil Miroslava Černocha (HCS Žabka Praha), ve čtvrtfinále opět Davida Šmída (7.) - jediného zástupce klubu THC Stiga Svitavy 93, v semifinále však znovu a tentokrát jednoznačně podlehl Zdeňku Matouškovi ml. (HCS Žabka Praha) a obsadil 3. příčku. Matoušek ve finále porazil Kryštofa Lebla (Big Band Praha) a ujal se celkového vedení. Průběžné pořadí soutěže: 1. Z. Matoušek ml., 2. P. Petr, 3. J. Dryák (Big Band Praha), 6. D. Šmíd (2. veterán), 19. R. Jež, 24. Z. Lopaur, 29. M. Boštík, 37. J. Petr, 44. T. Jedlička, 45. B. Petrová (1. žena a 6. juniorka), Benátky drží 6. a Svitavy 10. příčku. Seriál pokračuje turnajem Czech Open 25. dubna v Praze.