Jdi na obsah Jdi na menu

7. kolo - Pelhřimov, 21.3.2015

30. 7. 2015

Český pohár 2014/2015 ve stolním táhlovém hokeji Stiga zavítal do Pelhřimova, kde domácí klub BSE United při své pořadatelské premiéře ve městě českých rekordů přivítal 62 hráčů z 11 českých a 1 slovenského klubu. Klub Stiga HC Benátky byl po pořadatelích nejpočetnější. Ze základních skupin se však do elitní A-skupiny probojoval pouze Robert Jež, a to jen lepším vzájemným zápasem s Adamem Zielinským (Big Band Praha). Svým výkonem a 20. příčkou však dokázal, že si postup zasloužil. V Béčku play-off o 2 body uteklo 34. Tomáši Jedličkovi, 36. skončil Tomáš Halama, 39. Josef Malý a 43. Jindřich Petr. V Céčku hráli jen ti z nás, kdo nenavlékli klubový dres a jako by to negativně ovlivnilo jejich výkon: 54. David Hejnoch, 55. Jiří Junek, 56. Barbora Petrová (2. žena turnaje) a 57. Milan Zeman. V hodnocení klubů jsme skončili na 8. místě. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství v základní skupině obsadil v Áčku až 4. místo; v osmifinále vyřadil Jana Sládka (APP Gladiators Plzeň), ve čtvrtfinále Davida Šmída (THC Stiga Svitavy 93) – vždy 3:0 na zápasy, v semifinále však narazil na vítěze Áčka Zdeňka Matouška ml. (HCS Žabka Praha), který mu oplatil finálovou porážku z kladenského turnaje a porazil ho nejtěsnějším rozdílem 3:2 na zápasy (4:3 v posledním). Matoušek ve finále porazil Jana Dryáka (Big Band Praha), Patrik Petr za bronzovým Filipem Hamáčkem (HCS Žabka Praha) obsadil „až“ 4. příčku. Průběžné pořadí soutěže: 1. P. Petr, 2. Z. Matoušek ml., 3. L. Turoň (THC Třinec), 16. M. Boštík, 19. R. Jež, 25. Z. Lopaur, 33. T. Jedlička, 40. J. Petr, 41. J. Junek, 43. T. Halama, 47. B. Petrová (1. žena a 6. juniorka), R. Jež je 7. veterán, klub drží 6. příčku. Další turnaj je na pořadu již 11. dubna v Milovicích.